Uudised

13.04.2020

VÄLK konkurss käivitub taas!

Elva Vallavalitsus koostöös Tartumaa Omavalitsuste Liidu ja Tartu Ärinõuandlaga korraldavad koolinoortele mõeldud äriideede konkursi VÄLK, kuhu on oodatud osalema kõik Tartumaa 20-aastastele üldhariduskoolide ja kutsekoolide õpilased. Konkurss annab noortele suurepärase võimaluse mõnda oma põnevat äriideed ka päriselt järele proovida.  Konkursi parimatel on võimalus osaleda mentorprogrammis, kus neid juhendavad ja nõustavad Eesti tipptegijad. Kolm parimat meeskonda pääsevad oma ideesid tutvustama 2021. jaanuaris Tartus toimuvale StartUp Day-le. Konkursi parimatele on välja pandud auhinnad.

Äriideede kavandeid oodatakse hiljemalt 30. oktoobriks  ning kavand peab sisaldama äriidee kirjeldust ning vastama küsimustele, missugust kitsaskohta idee lahendab ja milles seisneb idee uudsus. Peale selle tuleb kirja panna idee võimalike klientide ning oma meeskonna kirjeldus.

Konkursi eesmärk on tõsta noorte huvi ettevõtluse vastu ning anda praktilist äriideede edasiarendamise kogemust. Oodatud on kõik ideed!

06.03.2020

TARTUMAA KOOLINOORTE IDEEKONKURSI VÕITSID ELVA GÜMNAASIUMI NOORED 

Eile õhtul toimus Tartus Spark Demos noorte äriideede konkursi Välk finaalüritus, kus konkursi neli parimat meeskonda esitlesid oma ideesid žüriile. Võitjaks valiti bussiliinide äpp WIMB, kes sai oma idee arendamiseks peaauhinna 3000 eurot. II koha võitis arvutimängukohvik Le Nerd.

WIMB on äpirakendus, mis annaks infot maaliinide busside asukohtade osas. „Probleem, mida soovime loodava äpirakendusega lahendada, on see, et maaliini bussipeatustes ei ole võimalik reaalajas jälgida, millal buss peatusesse jõuab,“ kirjeldasid mõtet WIMB-i meeskonda kuuluvad Älex-Sandra Piiroja ja Kertu Kasesalu Elva Gümnaasiumist.

Äpp aitaks lahendada bussiga liikleja küsimused: millal buss täpsemalt jõuab, kas see on juba ära sõitnud või kui kaugel see reaalajas on.

Žürii põhjendas oma otsust sellega, et WIMB aitab lahendada sotsiaalset laiemat probleemi ning mõjutaks ja aitaks paljusid inimesi. „Olime üksmeelel, et WIMB-i meeskond väärib peaauhinda, sest nende äpp aitaks lahendada üsna suure sihtrühma probleemi. Soovitame muidugi kõigil teistel kindlasti ka oma ideesid edasi arendada ja luua õpilasfirma,“ ütles žürii esimees, Tartu Teaduspargi juhatuse liige Andrus Kurvits.

WIMB-i meeskonna plaan on auhinnaraha abil töötada välja prototüüp, mida bussifirmadele, omavalitsustele ja omavalitsuste liitudele esitleda. „Oleme sel teemal vestelnud GoBusi esindajatega, kuid ilma reaalse toote olemasoluta ei saa keegi meile veel lubadusi anda. Seega püüame auhinnaraha abil alustada äpi arendamisega,“ rääkisid Älex-Sandra Piiroja ja Kertu Kasesalu.

Konkursi finaali pääsesid oma ideed esitlema kokku neli parimat meeskonda: arvutimängukohvik Le Nerd, nahast käepaelte valmistajad „Tark käsi“, „Vihmavarjuhoidjad“ ja „Where is My Bus – WIMB“.

II koha võitnud arvutimängukohviku „Le Nerd“ mõte seisneb kohviku või noortetoa loomises, kus saaksid kokku arvutimänguhuvilised noored. Kohviku sihtrühm on 10–16aastased Tartu noored, kes saaksid kohvikus oma kogemusi vahetada, mänge mängida ja koos aega veeta.

Elva Vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja ja VÄLK konkursi üks eestvedajatest Kertu Vuks ütles, et tal oli väga hea meel näha nende meeskondade arengut nelja kuu jooksul. „Konkurss näitas selgelt, et noortel on väga head mõtted ning tahe need ka ellu viia. Samuti on noortel olemas ideed, mis lahendavad laiema sihtrühma kui ainult noorte muresid.“

Palju õnne võitjatele ning oleme ääretult uhked, et konkursil osalesid nii vahvad noored oma väga ägedate ideedega! Soovime kõigile edu ideedega edasiminemiseks!

01.02.2020

VÄLK tiimid sTARTUpDayl

Elva vallavalitsuse, Tartumaa Omavalitsuste Liidu ja Tartu Ärinõuandla ühine pilootprojekt laste- ja noorte äriideede konkurss VÄLK 4 parimat meeskonda said võimaluse esitada oma ideesid sTARTUpDay raames Future Founders laval. 

Välk on konkurss, kuhu on oodatud osalema kõik Tartumaa kuni 20-aastased koolinoored kellel on põnev äriidee, mida nad sooviksid edasi arendada. 

Top 4 meeskonda,  kes oma ideed esitlema pääsesid: WIMB (“Where is my bus?”), “Vihmavarjuhoidjad”; “Tark käsi” ja mängurite kohvik Le Nerd. Loe ideede kohta lähemalt siit.

Perioodil novembrist- jaanuari lõpuni on kõik meeskonnad oma ideed mentorite tagasiside põhjal täiendanud ja täpsustanud, koostatud on äriplaani mudel ning kahel meeskonnal on valminud reaalne prototüüp. 

Konkursi võiduidee auhinnafond  oma idee edasiarendamiseks on 3000 eurot, võitja selgu märtsi alguses toimuval tänuüritusel.