Ideed

VÄLK konkursile esitati 8 ideed, millest esimesest voorust pääsesid edasi 6 ideed.

Edasi pääsesid:

  • WIMB? Rakendus maaliini busside asukoha määramiseks, mis aitab Sind olukorras, kus kahtlustad, et oled bussist maha jäänud ja tahad kontrollida, kas buss on juba peatusest lahkunud või veel tulemas. Idee oleks luua äpp, kust oleks võimalik bussi liikumist jälgida läbi GPS süsteemi, mis ühendub bussi ja äpiga. Äpi nimeks on meil mõeldud “WIMB?”, mis siis lahtikirjutatult tähendab “Where Is My Bus?” (“Kus On Minu Buss?”). 
  • Veebipõhise konsultatsioonirakendus, mis on mõeldud põhi- ning keskkooli õpilastele. Idee aitaks õpilastel, kes peavad tundidest puuduma või on õppematerjal jäänud arusaamatuks, jõuda õppematerjali parema mõistmiseni.
  • Mängurite kohvik Le Nerd. Ideeks on teha Tartusse mängurite kohvik, kus saab mängida arvutimänge, lauamänge ja lugeda. Lisak on avatud puhvet. Kohvik oleks avatud kooli ajal nädalavahetustel ja koolivaheaegadel iga päev. Aeg-ajal korraldatakse ka võistlusi ja üritusi tuntud mängurite ja youtuberitega.
  • HOOC. Discgolfi ketaste träkkija, mis on mõeldud discgolfi mängijatele, kes väärtustavad enda kettaid ning soovivad, et need ära ei kaoks. Hooc on heli tekitav seadeldis, mis kinnitatakse ketta alla ning teatud aja möödudes hakkab häält tegema, et ketast lihtsam leida oleks.
  • Nahast randmerihmad, mis on praktilised ja aitaksid õpilasi, kellele ei jää meelde näiteks reeglid, valemid, tähestik ning lisaks valmistame tujurihmasid. Rihmade meisterdamine toimuks ajaloolises Taska nahatöökojas.
  • Vihmavarjude kuivatusalused. Idee on toota vihmavarjude kuivatusaluseid, mis võimaldaks vihmavarju kuivama panna, nii et see ei jääks ette ega võtaks põrandal ruumi.